REG_droon.JPG

Meie kooli õpilane Alice Siil võitis 12. detsembril Pärnus toimunud etluskonkursil „Koidulauliku valgel“ peapreemia. Selleks et üleriigilisse lõppvooru jõuda, tuli Alice’il end tõestada 1. detsembril Tapal toimunud maakondlikul konkursil, kus ta on etlemas käinud mitmeid aastaid.

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond.

Traditsiooniks on saanud, et konkursil esitatakse lisaks Koidula loomepärandile ka teiste autorite loomingut. Konkursil saavad osaleda üldhariduskoolide 5.–12. klasside õpilased. Lõppvoorus tuleb esitada üks Koidula ja üks teise autori luuletus või proosakatkend. Esinemiskava pikkus on kuni seitse minutit.

Tänavune Koidula kaasautor oli Paul-Eerik Rummo. Alice esitas konkursil L. Koidula luuletuse „Ise tahtsid“ ja P.-E. Rummo luuletuse „Ebasümmeetria ülistus“. Alice’it juhendas õpetaja Janne Jõeots.

alice

FOTO: Klaudia Tiitsmaa