REG_droon.JPG

Rakvere Eragümnaasium osaleb aastatel 2017-2019 rahvusvahelises koostööprojektis „Cultivating Languages and Youth Entrepreneurs“, mida finantseeritakse Euroopa Liidu programmi Erasmus+ kaudu.

Lisaks meie koolile osalevad projektis koolid Itaaliast, Lätist ja Kreekast. Projekti eesmärk on edendada võõrkeelte õppimist ja kasutamist, aga ka uurida noorte ettevõtlust ja ettevõtlikkust Euroopa erinevates piirkondades ning võõrkeele rolli ettevõtluspraktikates.

Projekt keskendub õpilastevahelisele koostööle, üksteiselt õppimisele ja kogemuste vahetamisele. Lisaks kahe aasta jooksul pidevalt toimuvale tööle ülaltoodud teemadel toimuvad kahe aasta jooksul külaskäigud partnerite juurde Cremonasse, Alojasse ja Patrasesse. Meie kool võõrustab projektipartnereid 2019. aasta veebruaris.

erasmus


17.-21.07.2018 toimus Rakveres Erasmus+ projekti õpetajate kohtumine, kus vaadati tagasi möödunud aasta tegevustele ning valmistati ette kohtumisi Kreekas ja Eestis. 

rakvere2018


11.-18.05.2018 viis Erasmus+ projekt neli 11. klassi õpilast Lätisse, Alojasse. Ehkki Läti on naaberriik, selgus, et ka seal on palju huvitavat teha ja näha. Külastati erinevaid väikeettevõtteid ja ka ühte suurt tehast, meie kanda oli kohtumisel erinevate kultuuride liitmise teema. 

Koolipere sai meie reisist pilte näha ja lugusid kuulda, meie projektist kirjutas ka Virumaa Teataja.

Erasmus viis era­gümnaasiumi õpilased kommipoodi Erasmus viis era­gümnaasiumi õpilased kommipoodi

IMG 20180514 093447


7.-16.01.2018 käisid meie kooli 11. klassi õpilased Itaalias, Cremonas. 

Meie kooli, linna ja maad tutvustati filmi ja esitlusega.

Lisaks huvitavatele ekskursioonidele ja töötubadele said projektis osalejad tutvuda Itaalia kodudega, kus nad majutusid, ning leidsid palju uusi sõpru nii Itaaliast kui ka Lätist ja Kreekast. Kuupeol sai kogu kool ülevaate, kus käidi ja mida tehti. 
cremona2018


30.10-3.11.2017 käisid õpetajad Kristiina ja Maris Itaalias, Cremonas, et valmistada ette Erasmus+ koostööprojekti. Kohtuti Itaalia, Kreeka ja Läti õpetajatega, tutvusi Cremona kooli ja linnaga ning tehti plaane õpilaste visiidiks Itaaliasse ja Lätisse.
cremona2017