Uudised

Itaalia pakkus kustumatuid elamusi 06. aprill Indrek Pilv


Märtsis külastasid 10. klassi õpilased Emma Jane, Karen-Eerika ja Maria ning õpetajad Lea ja Maris Erasmus+ partnerkooli Itaalias, Bitontos.

Apuulias asuv Bitonto linn on väga vana ning selle ajaloost annavad aimu vanalinna kitsad tänavad, kunagise kindluse torn ja linnamüür ning vanad kirikud. Linna kutsutakse ka oliivide linnaks, sellele nimele annavad sisu linna ümber laiuvad oliivikasvandused.

Õppekohtumise peamine eesmärk oli tutvuda turismi ja traditsioonilise ettevõtlusega. Külastati ajaloolist pagaritöökoda ning turismitalu. Talus said kõik oma silmaga näha nii taluloomi kui ehtsa mozzarella valmistamist. Lisaks oli kohapeal võimalik värsket mozzarellat maitsta.

Loomulikult õnnestus Eestist, Kreekast, Lätist ja Portugalist pärit projektiseltskonnal tutvuda ka piirkonna olulisemate vaatamisväärsustega: Castellana koopad, UNESCO kaitse all olev Alberobello linn traditsiooniliste majade trullodega, Polignano rand, Matera kivilinn, Gravina kindluse varemed ja lähim suurlinn Bari.

Emma-Jane: „Itaalia reisil pakkus mulle suurima elamuse Matera linn ja kaljudesse uuristatud elamute piirkonnad: Sasso Caveoso ning Sasso Barisano. Vaated olid kaunid ja linn oli kõikide oma tänavatega keerukas.“

Maria: „Mulle jättis kestva mulje see, kui külalislahked ja rõõmsameelsed olid itaallased, aga ka teised noored, kellega kohtusime. Apuuliat just nende inimestega koos avastada oli väga meeldiv. Samuti jäid mulle meelde kõik toidud, mida proovisime.“

Karen-Eerika: „Kõige meeldivam ning meeldejäävam kogemus sellest reisist oli see, kui lahked ja abivalmid itaallased olid. Samuti meeldis mulle käia loomi külastamas ja neid paitada. Toit oli ilma ütlematagi suurepärane.“

Õpetajaid rõõmustas ka meie õpilaste silmatorkavalt hea inglise keele oskus võrreldes paljude eakaaslastega.

Projekti viimane kohtumine toimub mai lõpus Lätis, Mazsalacas.

Märtsis külastasid 10. klassi õpilased Emma Jane, Karen-Eerika ja Maria ning õpetajad Lea ja Maris Erasmus+ partnerkooli Itaalias, Bitontos.

Apuulias asuv Bitonto linn on väga vana ning selle ajaloost annavad aimu vanalinna kitsad tänavad, kunagise kindluse torn ja linnamüür ning vanad kirikud. Linna kutsutakse ka oliivide linnaks, sellele nimele annavad sisu linna ümber laiuvad oliivikasvandused.

Õppekohtumise peamine eesmärk oli tutvuda turismi ja traditsioonilise ettevõtlusega. Külastati ajaloolist pagaritöökoda ning turismitalu. Talus said kõik oma silmaga näha nii taluloomi kui ehtsa mozzarella valmistamist. Lisaks oli kohapeal võimalik värsket mozzarellat maitsta.

Loomulikult õnnestus Eestist, Kreekast, Lätist ja Portugalist pärit projektiseltskonnal tutvuda ka piirkonna olulisemate vaatamisväärsustega: Castellana koopad, UNESCO kaitse all olev Alberobello linn traditsiooniliste majade trullodega, Polignano rand, Matera kivilinn, Gravina kindluse varemed ja lähim suurlinn Bari.

Emma-Jane: „Itaalia reisil pakkus mulle suurima elamuse Matera linn ja kaljudesse uuristatud elamute piirkonnad: Sasso Caveoso ning Sasso Barisano. Vaated olid kaunid ja linn oli kõikide oma tänavatega keerukas.“

Maria: „Mulle jättis kestva mulje see, kui külalislahked ja rõõmsameelsed olid itaallased, aga ka teised noored, kellega kohtusime. Apuuliat just nende inimestega koos avastada oli väga meeldiv. Samuti jäid mulle meelde kõik toidud, mida proovisime.“

Karen-Eerika: „Kõige meeldivam ning meeldejäävam kogemus sellest reisist oli see, kui lahked ja abivalmid itaallased olid. Samuti meeldis mulle käia loomi külastamas ja neid paitada. Toit oli ilma ütlematagi suurepärane.“

Õpetajaid rõõmustas ka meie õpilaste silmatorkavalt hea inglise keele oskus võrreldes paljude eakaaslastega.

Projekti viimane kohtumine toimub mai lõpus Lätis, Mazsalacas.